Několik jednoduchých a účinných doporučení pro správnou životosprávu!

Malé porce

Rozdělte si jídlo na malé porce a jezte během dne častěji. Pokud je to možné, klidně i po dvou třech hodinách. Přejídáním se zvětšuje objem žaludku a pro pocit nasycení je pak zapotřebí zkonzumovat větší množství jídla. Naopak menšími porcemi docílíme menšího objemu žaludku a pocitu nasycení již při malé porci jídla.

Pitný režim

Dodržujte pitný režim. Ponejvíce pijte čistou neperlivou přírodní vodu. Pijte i když nemáte žízeň. Častější chození na WC není tělu na škodu, spíše naopak - společně s močí se z těla vylučují i nežádoucí a přebytečné látky.

Ovoce a zeleninu

Jezte často zeleninu, ovoce a vlákninu.

Aktivní pohyb

V rámci možností buťte aktivní - sport, vycházky.

dieta

Bez stresu

Nestresujte se. POZOR! Stres je do značné míry jednou z hlavních přičin, ne-li tou nejhlavnější, vzniku mnohých i závažných chorob, nejenom obezity. Obezita je pak živnou půdou a základem pro vznik dalších vážnějších chorob.

Pozn.: Buďte obezřetní k záplavě nabídek na různá "zázračná" hubnutí apod. Na internetu koluje velké množství neseriózních nabídek, jejichž jediným účelem je obrat lidi o peníze. Při výběru doplňků stravy (vitamíny, minerály aj.) používejte vždy svůj vlastní "selský rozum". Žádná zázračná resp. bezpracná dieta neexistuje. Nejjednodnodušší, nejúčinnější a zároveň i nejlevnější metodou je skutečně nežrat :-)

Pokud máte k webu www.nezrat.cz jakékoliv připomínky, poznatky, doporučení apod., použijte Kontaktní formulář a napište nám.

 

| (c) 2008+ Nezrat.cz | Okrasné květiny, stromy, keře a další rostliny - Okrasné keře na prodej |